lokaty oszczędnościowe dla dziecka

Lokaty Dla Dziecka

Lokata dla dziecka – warto ją założyć wcześniej– już od narodzin.

Jeśli wcześniej zaczniesz odkładać oszczędności dla swojej pociech, szybciej uzbiera się pokaźna kwota. Do wkroczenia Twojego dziecka w dorosłość minie kilka lub kilkanaście lat. W tym czasie może być sporo okazji, aby zasilić dodatkowo kapitał na lokacie dla dziecka. Rodzice bardzo często na imprezy okolicznościowe i rocznice dla swojego dziecka otrzymują w prezencie pieniądze. Nierzadko zebrana suma zostaje wykorzystana na drobne zakupu. Jeżeli posiadasz lokatę dla dziecka nie ma problemu co zrobić z otrzymaną gotówką – wpłać ją jak najszybciej na lokatę dziecka. To już nie te czasy, kiedy dzieci otrzymywały na komunię zegarki. Zebrane pieniądze z komunii często są nie małą kwotą. Pieniądze wpłacone na lokatę z biegiem czasu zaprocentują i w przyszłości mogą ułatwić start w dorosłym życiu. Zgodnie z przepisami lokaty dla dziecka mogą być zawierana po ukończeniu trzynastego roku życia. Jest to związane z uzyskaniem w tym wieku ograniczonych zdolności do czynności prawnych. Dobrym rozwiązaniem jest założenie standardowej lokaty przez rodziców na siebie. Pozwoli to na zbieranie oszczędności od narodzin dziecka. Również oferta standardowych depozytów jest o wiele bogatsza od lokat dla dziecka. Dzięki tak znacznej konkurencji, także samo oprocentowanie może być wyższe niż w przypadku lokaty dla dziecka. Kieruj się głównie oprocentowaniem – lokaty zakłada się po to aby na nich zarabiać. Zazwyczaj dłuższy okres lokaty wiąże się z lepszym oprocentowaniem.

Nie przywiązuj się wyłącznie do jednego banku. Najczęściej korzystamy z usług jednego banku, w którym posiadamy założone konto bankowe. Takie rozwiązanie z pewnością ułatwia zarządzenie naszymi finansami, ale nie zawsze jest najlepsze. Przy zakładaniu lokaty dla dziecka, a także korzystając z innych usług banku, zawsze porównaj oferty z różnych banków. Przy otwarciu lokaty w banku, którego nie byliśmy jeszcze klientem może być wymagane założenie rachunku bankowego.

Większość banków obecnie rezygnuje z pobierania opłat za prowadzenie i otwarcie konta, dlatego spokojnie możesz korzystać jednocześnie z usług kilku banków. Lokata dla dziecka powinna posiadać dzienną kapitalizację odsetek. Takie rozwiązanie jest najbardziej efektywne, ponieważ odsetki są dopisywane do lokaty każdego dnia. W następnych okresach na odsetki zarabia już wyższy kapitał – powiększony o zysk z poprzednich dni.

 

Inną bardzo dobrą inwestycją w start dziecka w dorosłe życie jest nowe mieszkanie w Warszawie – mieście perspektyw edukacyjnych i zawodowych.

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...