zerwanie lokaty oszczędnościowej

Zerwanie Lokaty

Zobacz jakie konsekwencje grożą Ci za zerwanie lokaty.

chcesz założyć lokatę, a nie masz możliwości zaplanowania i przewidzenia najbliższych wydatków? Odpuść sobie lokaty z dłuższym okresem trwania. Nie będąc pewnym swoich przyszłych wydatków zakładając taką lokatę długoterminową możesz być w sytuacji kiedy niezbędne będzie zerwanie lokaty bankowej. Zgodnie z przysłowiem: lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu, wybierając lokaty na krótki okres łatwiej unikniesz zerwania lokaty i osiągniesz pewny zysk. Owszem lokaty na dłuższy czas dają lepszy zysk. Ocena ryzyka i wybór odpowiedniego czasu trwania depozytu aby uniknąć zerwania lokaty zawsze należy do Ciebie. Niemal w każdym Banku obowiązuje inna procedura zerwania lokaty. W jednej instytucji bankowej utracisz całe należne oprocentowanie, a w innej dostaniesz 10% z wypracowanych odsetek. Pamiętaj, że pieniądze, które są nie zainwestowane tracą na wartości, czego przyczyną jest inflacja. Dlatego planuj z głową bo na przykład w przypadku zerwanej lokaty po roku, która była założona na dłuższy czas brak odsetek oznacza, że Twoje pieniądze w ciągu 12 miesięcy zamiast zarobić straciły na wartości kilka procent – tyle ile w tym okresie wyniosła inflacja. Nie obawiaj się o Twój kapitał wpłacony na lokatę. Utracie mogą ulec wyłącznie odsetki, natomiast środki pieniężne wpłacane na lokatę podlegaj pełnemu zwrotowi.

Jeżeli nie wiesz na jaki czas możesz umieścić pieniądze na lokacie, rozwiązaniem może być wybór lokaty dynamicznej. Wraz z końcem każdego następnego miesiąca dostaniesz rosnące odsetki. Po każdym okresie masz możliwość wycofania pieniędzy i ominie Cię zerwanie lokaty bankowej.

<Jeszcze lepszym rozwiązaniem może się okazać skorzystanie z konta oszczędnościowego. Otrzymasz wysokie oprocentowanie swoich oszczędności, a zarazem pełny dostęp do wykonywania przelewów i ich odbierania w dowolnym czasie. W obawie o zerwanie lokaty często zostawiamy część pieniędzy nie wpłacając ich na depozyt z przeznaczeniem na nie planowane wydatki. W przypadku konta oszczędnościowego całą kwotę możesz wpłacić na rachunek, a w przypadku zaistnienia potrzeby, dokonasz z niego wypłaty nie tracąc przy tym odsetek.

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...