Skok - lokaty bankowe

Lokaty Bankowe w Skok

Lokaty Bankowe w Skok – warto?

Lokaty bankowe w SKOK prześcigają proponowanym zyskiem depozytów terminowych większość instytucji bankowych, co widać z zestawienia lokat.

Lokaty bankowe w kasach SKOK często oferują oprocentowanie wyższe  o 1% niż proponują banki na swoic ofertach. Takie wnioski można wyciągnąć po zapoznaniu się z rankingiem lokat. Powstaje pytanie, czy zatem depozyty jakie świadczą kasy SKOK są inwestycją wartą naszej uwagi?. Z pewnością należy zwrócić uwagę na tego typu oferty. Liczy się przede wszystkim zysk, a ten w przypadku lokaty SKOK wypada na bardzo przyzwoitym poziomie. Lepsze zyski można rozważać w kategoriach wynagrodzenia za ponoszone większe ryzyko w przypadku problemów z wypłacalnością w kasach SKOK. Jednak należy mieć na uwadze, że jak do teraz żadna Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo Kredytowych w dalszym ciągu nie ogłosiła upadłości i nikt nie stracił nawet złotówki z założonej lokaty bankowej.

Przy depozytach opiewających na 1 tysiąc złotych, nawet przy włączeniu dodatkowych kosztów, kasy SKOK mogą się pochwalić wyższym oprocentowaniem lokat bankowych. Kasy SKOK są bardzo dużą instytucją pseudo bankową. Posiadają sieć jednostek mogącą się równać z  PKO BP. Kasy mają nieomalże dwa miliony klientów. Dlatego że SKOK prowadzą aktywność poniekąd identyczną jak banki, to nie są monitorowane przez Komisję Nadzoru Finansowego. Środki z lokat nie ulegają gwarancji BFG, jak ma to miejsce w bankach. Lokaty SKOK mają oddzielny system ubezpieczenia depozytów, a wpływy z inwestycji terminowyh ochrania Fundusz Stabilizacyjny Kasy Krajowej opłacany z funduszy indywidualnych jednostek SKOK. Prócz tego wypada zdawać sobie sprawę, że żeby nabyć depozyty trzeba opłacić jednokrotne wpisowe. Kasy SKOK funkcjonują na podstawie prawa regulującego aktywność spółdzielni, a nie banków. Aby stać się użytkownikiem kasy, powinno się dlatego wnieść opłatę początkową i nabyć udziały. W zależności od konkretnej jednostki SKOK wartość wpisowego jest odmienny. Wkład prywatny i opłata pobierane są wyłącznie raz, a udział osobisty jest oddawany, wówczas klient rezygnuje. Wskazane jest pamiętać, że jest to jednokrotna opłata, jaka dostarcza dojście też do pozostałych lokat terminowych, oraz pozostałych promocji.

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...