Lokaty Bankowe w Skok

Skok - lokaty bankowe

Lokaty Bankowe w Skok

Lokaty Bankowe w Skok – warto?

Lokaty bankowe w SKOK prześcigają proponowanym zyskiem depozytów terminowych większość instytucji bankowych, co widać z zestawienia lokat.

Lokaty bankowe w kasach SKOK często oferują oprocentowanie wyższe  o 1% niż proponują banki na swoic ofertach. Takie wnioski można wyciągnąć po zapoznaniu się z rankingiem lokat. Powstaje pytanie, czy zatem depozyty jakie świadczą kasy SKOK są inwestycją wartą naszej uwagi?. Z pewnością należy zwrócić uwagę na tego typu oferty. Liczy się przede wszystkim zysk, a ten w przypadku lokaty SKOK wypada na bardzo przyzwoitym poziomie. Lepsze zyski można rozważać w kategoriach wynagrodzenia za ponoszone większe ryzyko w przypadku problemów z wypłacalnością w kasach SKOK. Jednak należy mieć na uwadze, że jak do teraz żadna Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo Kredytowych w dalszym ciągu nie ogłosiła upadłości i nikt nie stracił nawet złotówki z założonej lokaty bankowej.

Przy depozytach opiewających na 1 tysiąc złotych, nawet przy włączeniu dodatkowych kosztów, kasy SKOK mogą się pochwalić wyższym oprocentowaniem lokat bankowych. Kasy SKOK są bardzo dużą instytucją pseudo bankową. Posiadają sieć jednostek mogącą się równać z  PKO BP. Kasy mają nieomalże dwa miliony klientów. Dlatego że SKOK prowadzą aktywność poniekąd identyczną jak banki, to nie są monitorowane przez Komisję Nadzoru Finansowego. Środki z lokat nie ulegają gwarancji BFG, jak ma to miejsce w bankach. Lokaty SKOK mają oddzielny system ubezpieczenia depozytów, a wpływy z inwestycji terminowyh ochrania Fundusz Stabilizacyjny Kasy Krajowej opłacany z funduszy indywidualnych jednostek SKOK. Prócz tego wypada zdawać sobie sprawę, że żeby nabyć depozyty trzeba opłacić jednokrotne wpisowe. Kasy SKOK funkcjonują na podstawie prawa regulującego aktywność spółdzielni, a nie banków. Aby stać się użytkownikiem kasy, powinno się dlatego wnieść opłatę początkową i nabyć udziały. W zależności od konkretnej jednostki SKOK wartość wpisowego jest odmienny. Wkład prywatny i opłata pobierane są wyłącznie raz, a udział osobisty jest oddawany, wówczas klient rezygnuje. Wskazane jest pamiętać, że jest to jednokrotna opłata, jaka dostarcza dojście też do pozostałych lokat terminowych, oraz pozostałych promocji.

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Comments for this post are closed.
Lokaty bankowe godne uwagi

Lokaty Bankowe Godne Uwagi

Depozyty są nadzwyczaj pewną postacią zarabiania kapitału, bowiem ich poziom oprocentowania jest z góry scharakteryzowane …

analiza lokat bankowych

Lokaty Bankowe – Analiza

Oferując jegomościom na lokacie 6 miesięcznej na ilustracja 6,5 procenta, pula dokłada aż do ptaszka nie licząc.

lokaty bankowe

Lokaty Bankowe

Aby banki mogły funkcjonować i prowadzić działalność zarobkową potrzebują znacznej wartości środków pieniężnych, …