Alior Bank - konto oszczędnościowo emerytalne

Konto Oszczędnościowo Emerytalne – Konto Alior Bank

Nowość – Konto oszczędnościowo emerytalne w ofercie Alior Banku ma na celu zachęcenie do oszczędzania na przyszłą emeryturę.

Konto oszczędnościowo emerytalne Alior posiada długi okres inwestycji wynoszący do 10 lat. Konto oszczędnościowe z wyborem długości czasu trwania? Standardowe konto oszczędnościowe nie ma narzuconego okresu inwestowania, a pieniądze można w każdej chwili wycofać bez utraty odsetek. Konto Alior Bank bardziej przypomina lokatę z możliwością dopłacania pieniędzy do już istniejącej lokaty, a poza tym pamiętajmy, że bank nazywa swoją ofertę jako konto oszczędnościowo emerytalne, a nie konto oszczędnościowe. Konto oszczędnościowe Alior Bank posiada do wyboru dwie możliwości długości inwestycji. Jest to 5 oraz 10 lat. W zależności od długości czasu obowiązywania umowy konta, oprocentowanie wynosi 5% brutto dla pięciu lat i 6 %brutto dla 10 lat. Minimalna wpłata miesięczna musi wynieść przynajmniej 50 zł. Konto Alior Bankumożliwia zawieszenie wpłat na sześć miesięcy oraz zrobienie nadpłaty.

Oprocentowanie jest stałe – bank nie może zmniejszyć zysków podczas trwania umowy. Nie jest opłacalne wcześniejsze zerwanie umowy, ponieważ wiąże się z całkowitą utratą odsetek, a w przypadku rezygnacji przed 2 rokiem przy okresie 5 lat, lub 4 rokiem przy umowie na 10 lat, Alior Bank ma prawo do naliczenia kary w wysokości 25 zł za każdy rozpoczęty miesiąc. Oferta jest dobrym rozwiązaniem dla osób chcących zabezpieczyć swoją przyszłość na emeryturze. Chociaż Alior Bank sformułował nazwę dla swojej oferty jako konto oszczędnościowo emerytalne to nic nie szkodzi, aby posłużyło do gromadzenia kapitału z przeznaczeniem na inny cel.

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...