BGŻ Optima konto oszczędnościowe

Konto Oszczędnościowe BGŻOptima

Konto oszczędnościowe BGŻ Optima jest propozycją z wysokim oprocentowanie i może stanowić alternatywę dla lokat.

Posiadając w domu pewną nadwyżkę pieniędzy, czyli oszczędności najczęściej wybieramy lokaty bankowe jako sposób na szybkie i bezpieczne pomnożenie środków pieniężnych. Natomiast jeszcze wielu klientów banków nie jest przekonanych do kont oszczędnościowych. Pierwsze rozwiązania tego typu jakie pojawiły się na rynku nie były w stanie wyprzeć lokat. Głównym czynnikiem, który o tym decydował było stosunkowo niewielkie oprocentowanie oferowane przez tego typu inwestycje. Z tego też powodu w starciu z lokatami rachunki oszczędnościowe najzwyczajniej nie miały szans. Zobacz czy warto założyć konto oszczędnościowe.

Obecnie sytuacja w tej materii wygląda zupełnie inaczej aniżeli miało to miejsce przed laty. Dziś niejednokrotnie porównanie konta oszczędnościowego i lokaty w zakresie wysokości oferowanych zysków daje przewagę dla pierwszego rozwiązania. Dokładając do tego niezwykle wysoką funkcjonalność, która jest dużo większa nią ta oferowana za sprawą loka, otrzymujemy bardzo udaną propozycję ulokowani domowej nadwyżki kapitału. Przykładam takiej inwestycji jest tytułowe konto oszczędnościowe BGŻOptima. Oprocentowanie tego rozwiązanie finansowego wynosi 6,5% brutto dla oszczędności w kwocie do 40000 zł. Jeżeli posiadamy większą sumę pieniędzy zgromadzoną na rachunku, to nadwyżka powyżej wartości 40 tys. zł zostanie oprocentowana na 5,8% brutto w skali roku. Konto oszczędnościowe w banku BGŻOptima założymy już od wpłacenia na nie 1 zł.

Warto podkreślić, że nie są pobierane żądne opłaty za wykonywanie przelewów bez względu na ich ilość oraz wartość. Rachunek zakładany jest online, a we wniosku wymagane jest podanie jedynie podstawowych danych dzięki czemu cały proces przebiega bardzo sprawnie.

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...